PRAVDIVÁ KOMUNIKÁCIA

3 hodinové interaktívne stretnutie z cyklu Lekcie od koní - level prvý


Koľkokrát ste si povedali

on/ona mi nerozumie... nedá sa s ním/ňou dohovoriť... nepočúva ma... robí mi to naschvál!... alebo neviem čo chcem... nemám na výber... mám strach... 

... a cítili ste sa pritom nepochopení, zmätení, frustrovaní alebo slabí. Veď ste to mysleli taaak "dobre"! Tak prečo to nefunguje? Prečo občas zažívame "peklo v duši" a sklamanie, aj keď sa toľko snažíme? Kde je tá pravda?

Naša myseľ môže pochopiť tisíce techník ako byť šťastní, zdraví, bohatí a žiť v harmonických vzťahoch. Môžeme prečítať tony kníh, napísať veľa riadkov, počúvať aj rozprávať múdre slová. Ale kým to všetko nezažijeme "na vlastnej koži", resp. vo svojom vnútri, v tele... stále vieme len polovicu pravdy. Lebo až keď zapojíme "celých seba", keď spojíme "myseľ a srdce", "duch a hmotu", začneme pravdu skutočne aj ŽIŤ. A na to, aby sme to spojili, potrebujeme jediné - obnoviť spojenie so sebou aj s tým všetkým naokolo a naučiť myseľ efektívne spolupracovať s našim telom. Vedieť, čo duša chce a telo cíti a vedieť čo s tým. Pretože duša bez tela... je to isté ako telo bez duše. A to je škoda, nie?

Pozývam vás na stretnutie, kde si povieme aj názorne ukážeme

 • čo je pravda a prečo občas bolí
 • ako sa ľahšie dorozumieť v rodine či v práci
 • ako sa vyhnúť konfliktom
 • prečo je lepšie svoje telo (aj iné bytosti) počúvať a nie využívať
 • ako byť dobrým vzorom nielen pre svoje deti

Prečo vám chcem o tom rozprávať?

Pretože "peklo v duši" dôverne poznám a viem, že samému sa človeku z neho ťažko vyhrabáva. Popálila som sa, bojovala a stroskotala kvôli zmätku v komunikácii a "pravde" už niekoľkokrát. Napokon mi ŽIVOT a hlavne KONE ukázali, prečo je "pravdivá komunikácia" lepšia ako akákoľvek metóda, snaha či vyjednávanie. Šesťsto kilového koňa totiž tak ľahko neukecáte ako človeka, nepodplatíte ho a ani bitka vám nepomôže. Ak zrovna nemáte chute tyrana alebo potrebu chlácholiť si ego výhrou nad koňom, tak vám musí predovšetkým veriť. A na to potrebujete najskôr veriť sami sebe a vedieť používať celého seba - telo aj myseľ. Priznávam, že veľakrát to mne samej ešte nejde. Možno podobne ako iným ženám či mužom, aj ja mávam občas tendencie o sebe pochybovať (hlavne keď sa na mňa vyrúti 600 kg zviera alebo blízka osoba:-). Ale už aspoň viem, čo s tým. A rada sa o to podelím.

Čo vám môže toto stretnutie dať?

 • pohľad na svoj život v súvislostiach

 • inšpiráciu ako niečo ne-robiť, aby ste z toho mohli mať "dobrý pocit"

 • užitočný "emočný kompas" do svojho každodenného života

 • nový pohľad na seba aj na kone


Prečo kone?

Ak chceme žiť na tejto nádhernej planéte zvanej Zem, musíme sa naučiť spolupracovať s tým, čo máme k dispozícii (vrátane tela) a medzi sebou. A od koho sa to máme naučiť, ak nie od bytostí, ktoré tu na Zemi žijú dlhšie ako my a sú rozhodne života schopnejšie ako my, ľudia? Vo svete zvierat aj rastlín môžeme nájsť mnoho inšpirácií pre náš ľudský svet. Ja som si vybrala kone. Alebo oni si vybrali mňa? Netuším... ale rozhodne stojí za to učiť sa nielen o nich, ale hlavne OD nich😊 Kone sú totiž majstri komunikácie a spätej väzby, bytosti túžiace po spojení a žijúce v dokonalom prítomnom okamžiku.


Tentokrát nebudeme pracovať s koňmi, ale pekne v teple, pri kávičke a koláčiku. S koňmi sa stretneme len na chvíľku, na záver stretnutia a na dlhšie opäť až nabudúce... keď sa trošku oteplí a prijmete pozvanie na Lekcie od koní, level 2.


Čo sa bude na tomto stretnutí diať?

 • niečo vám porozprávam ja
 • niečo porozprávate vy mne a ostatným
 • pozrieme sa spoločne na vaše trápenia aj "pravdu" cez svalový test
 • trochu sa spolu aj zahráme 
 • a na chvíľu sa pôjdeme aj nadýchať vône koní do blízkych stajní (odvezieme sa autom cca 1,5 km)

Termín: pripravujeme

Miesto: pripravujeme 

Cena: 38 eur / osoba (max 10 osôb). 

Miesto budete mať rezervované po úhrade plnej sumy. V prípade ak sa seminár nezrealizuje z dôvodu na mojej strane, uhradená suma vám budem vrátená v plnej výške.


Máš záujem zúčastniť sa "keď to bude aktuálne"? 

Vyplň tento formulár a ja sa ti ozvem späť, hneď ako sa vrátim od koní, či z lesa.Teším sa na stretnutie aj vaše príbehy😊

Daniela Tejkalová

www.danielatejkalova.sk

chcete vedieť viac?