BEZ PRETVÁRKY - pripravujeme:-)

2,5 dňa so sebou... si ochotný/á uvidieť sa? A naučiť sa niečo o koňoch?


Čo ťa čaká?

  • Zažiješ kone - bez uzdy a sedla
  • Zažiješ seba - uvidíš sa bez pretvárky, aby si odhalil/a svoj potenciál
  • Spoznáš reálny život a potreby koní - najúžasnejších zvierat na svete
  • Naučíš sa základy komunikácie s koňmi (natural horsmanship / partnership) alebo sa naučíš v sedle niečo nové
  • Vyvetráš si hlavu v autentickom vidieckom prostredí rodinnej farmy
  • Zistíš, čo znamená byť súčasťou stáda - konského aj toho ľudského

Seminár je vhodný pre začínajúcich koniarov alebo pre ľudí, ktorých láka predstava mať raz vlastného koňa. Vhodný je aj pre ľudí, ktorí radi objavujú nové príležitosti ako osobnostne rásť, neboja sa pozrieť do zrkadla a zároveň si chcú oddýchnuť a vyvetrať hlavu - tak trochu inak. Ponúkame možnosť ako načerpať nové inšpirácie od koní a z prírody, dozvedieť sa užitočné informácie pre svoj osobný život, zabaviť sa aj spoznať lepšie samých seba. 

Častokrát tiež počúvame od rodičov detí, ktoré k nám chodia na tábor alebo na krúžky, že aj oni by radi zažili to, čo ich deti. Niekedy chcú "na kone", učiť sa o koňoch a od koní a niekedy len tráviť čas na farme, počúvať štebot vtákov a v noci vidieť na hviezdy ponad chrbáty koní... len tak "BYŤ". Pripravili sme preto program tak, aby ste mali dosť priestoru na všetko. Počet miest je limitovaný miestom a časom, ktorý strávime s koňmi. Aj kone totiž potrebujú svoj čas len pre seba. 

Prečo práve kone? 

Pretože kone sú nielen symbolom slobody, krásy a energie, ale aj majstri komunikácie, rozhodnosti a spätnej väzby. Ich spolužitie je založené na dôvere a prirodzenom rešpekte. Nedajú sa oblafnúť a ich dôvera sa nedá kúpiť. Poskytujú úprimnú spätnú väzbu, ktorú keď prijmeš, môžeš len získať. Vo svete koní panujú jasné pravidlá, ktoré napomáhajú ich prežitiu a vzájomnému spolužitiu. A bola by škoda neučiť sa od nich. 

Ak ti učarovali kone - máš jedinečnú šancu naučiť sa vďaka nim žiť bez pretvárky. S koňmi... aj mimo nich:-)


Ako to bude prebiehať?

Program začína v piatok podvečer a končí v nedeľu podvečer.

Najskôr sa zoznámiš s našimi koňmi, ktoré žijú pod holým nebom 24 hodín 7 dní v týždni. Trochu sa s nimi porozprávaš, aby si zistil, kto naozaj si a kto je ten kôň pred tebou. Preveríš kam až siahajú tvoje osobné hranice a či vieš rešpektovať hranice tých druhých. Budeme sa hrať aj pracovať s koňmi hlavne "zo zeme", ale doprajeme ti aj pohľad na svet z konského chrbtu. Lebo možno až tam zistíš, že svet je naozaj krásny:-) 

Dozvieš sa čo je pre kone naozaj dôležité, ako sa kone rozprávajú a ako sa o ne treba starať (pre prípad, že by ti napadlo Chcem vlastného koňa!). Získaš základné zručnosti pre prácu s koňmi, založené na princípoch "natural horsmanshipu" a dozvieš sa to, čo ti zvyčajne v jazdeckých školách nepovedia. Napríklad čo robiť, keď príde strach. A na záver si urobíme radosť a pôjdeme sa spolu prejsť k blízkej priehrade. Tam si môžeš overiť, či si trúfneš byť dobrým vodcom... nielen svojho koňa, ale aj sebe samému/samej. 

Ešte stále váhaš? Prečítaj si trochu o liečivej energii koní alebo prečo ľudia, a hlavne ženy, vyhľadávajú spoločnosť koní (prečo ženy milujú kone).Cena: 185 eur 

Záloha vo výške 30 eur je splatná pri prihlásení, zvyšnú časť je potrebné uhradiť týždeň pred konaním semináru.

Počet: 6 - 10 osôb (od 18 rokov)

Cena obsahuje:

  • 10 intenzívnych hodín aktivít s koňmi, individuálne alebo v skupine
  • Inšpiratívny čas pre seba - s osobným koučom, osamote alebo v skupine
  • 2x večera, 2x raňajky, 2x obed a občerstvenie (káva, čaj, drobnosti pod zub a ovocie)
  • Spanie v drevenici na matracoch vo vlastných spacákoch alebo pod holým nebom na sene, prípadne vo svojom stane na lúke. Ak ti lepšie vyhovuje spanie vo vlastnej posteli doma, môžeš si zvoliť seminár bez prespatia na farme - v cene 150 eur.

Pre prácu s koňmi nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti s koňmi a nevadí ani ak sa ich bojíš. Práve naopak - majú pre teba odkaz, ktorý môžeš odhaliť:-) Ak už skúsenosti máš, dozvieš a zažiješ viac alebo niečo nové.


Lektori:

Martin Bílek - koniar telom i dušou viac ako 30 rokov. Kým sa ním stal, učil sa od indiánov aj známych horsmanov a pracoval ako kaskadér na koňoch aj vo svetoznámych filmoch. Nenaučí vás poučky, naučí vás "robiť to" a chápať čo pre kone znamená dôvera a rešpekt. Martin nemá svoju webovú stránku, radšej trávi čas v prírode alebo s koňmi:-)

Daniela Tejkalová - koučka a koniarka. Od počítača v korporáciách presedlala na kone a spolu s nimi vám odhalí aj to, čo o sebe ešte neviete.  S láskou a dôverou vo váš potenciál. www.danielatejkalova.sk


Viac informácií a prihlasovanie:

daniela.tejkalova@gmail.com

0918 430 500

Chcete to zažiť?