ŽENA V ROVNOVÁHE, 14.apríla 2019

od 10:00 do 17:00, na Rodinnej farme Vištuk


Ženy, kone a tanec - celodenný kruh, ktorý ženám pomôže
- nájsť svoj stred a obnoviť rovnováhu tela i duše
- roztancovať svoju dušu
- načerpať nové inšpirácie a pohľady na život

Pretože ženy, kone a tanec majú veľa spoločného.  

Milá žena, pozývame ťa do bezpečného kruhu žien a koní, kde môžeš zažiť:

  • liečivé STRETNUTIE S KOŇMI, ktoré ťa navráti k sebe samej... do tvojho duševného STREDU
  • POHYB, ktorý ti pomôže rozvinúť tvoju ženskú silu, radosť žiť a napojí ťa na zdroj nekonečnej energie
  • ZDIEĽANIE v bezpečnom kruhu žien, v útulnej drevenej chatičke s výhľadom na stádo koní


Stretnutím sprevádzajú:

Daniela Tejkalová (www.danielatejkalova.sk) a 

Mária Mery Lomnická (www.marialomnicka.eu )


Spoločné a individuálne liečivé stretnutia s koňmi - s Danielou:
Keď som zbadala TANCÚCH a MERY, bolo mi jasné, že ku koňom potrebujem presne toto! Spojenie jemnej nežnej energie s vnútornou i vonkajšou pevnosťou a stabilitou. Pretože presne o tom je aj svet koní. Kone sú mimoriadne citlivé a vnímavé bytosti, ktoré navyše veľmi dobre vedia čo chcú a vedia to aj dať najavo. A vedia plynúť.... Vyžadujú prítomnosť a úprimnosť a zároveň duševnú i telesnú rovnováhu a silu... a potom je s nimi radosť byť aj pracovať. Máme sa od nich veľa čo učiť. Na seminári vás prevediem tými najdôležitejšími lekciami z ich sveta a počas individuálnych stretnutí budete mať možnosť zakúsiť kus "ozajstnej seba". Úprimné zrkadlá v podobe koní, podporené svalovým testom pravdy, vám pomôžu rozpoznať vaše miesta nerovnováhy, tajné túžby, tiene či skryté dary a navedú vás naspäť do duševnej rovnováhy. Práca v pohybe a s telom, v sprievode Mery, vám napokon pomôže "ukotviť" vaše poznania duše aj na telesnej úrovni.

Ženy v kruhu, kruh v pohybe - s Mery:
"Pohyb je pre mňa základom spokojného tela. Dlho som hľadala formu, ktorá by ma bavila a nakoniec si ju moje telo našlo samo v ladnom, nenásilnom, plynulom pohybe. Veľa vecí som pochopila a naučila som sa rešpektovať svoje limity. Baví ma skúmať, ako sa cítim vnútri seba, ako dýcham, ako sa vnímam a hľadám rovnováhu. A zastávam názor, že pohyb má v prvom rade prinášať radosť!"
Na mojom kruhu budeme pracovať s vlastným stredom tela a rozvíjať ho po fyzickej i psychickej stránke. Zameriame sa na panvové dno, bránicu, dýchanie, ploché bruško i chrbticu. Pocítime pevnosť a stabilitu svojich chodidiel. Postupne objavíme nekonečnú studnicu možností, ako sa môžeme cítiť viac ukotvené vo svojom vnútri každý deň. 


Pretože aký poSTOJ zaujmeš, také zrkadlo dostaneš. Čo vás čaká okrem koní? 

• Rozprávka o strede tela a harmónii CORE.
• Tanečno-pohybové cvičenia na rozhýbanie celého tela v ladnosti a plynulosti.
• Hravé balančno-tanečné hry, aby sme našli rovnováhu.
• Vnímavostné cvičenia na uvedomenie si fyzického tela.

Počet účastníčok: min 6 a max 8 žien.

Cena: 65 eur (záloha 30 eur)

Občerstvenie a pitie v cene semináru.
Možnosť doobjednania domáceho vege obedu v cene 5 eur/osoba.

Praktické info:
Nie sú potrebné žiadne skúsenosti s koňmi a nevadí ani ak sa ich bojíš. Možno práve preto príď... majú pre teba odkaz:-) Nebudeme na koňoch jazdiť, budeme sa s nimi "zhovárať" zo zeme a v pre teba bezpečnej vzdialenosti. Ku koňom je potrebná pevná obuv alebo gumáky vhodné do blata a oblečenie podľa počasia.
Stretnutie je vhodné aj pre ženy "koniarky", ktoré chcú objaviť trochu iný rozmer spolužitia s koňmi či podporiť svoje "jazdecké" umenie obohacujúcimi telesnými a duševnými cvičeniami.
Na pohybové aktivity v chate je potrebné pohodlné viacvrstvové oblečenie a teplé ponožky (pre zaistenie potrebného tepla). Prosím doneste si karimatku a vlastnú deku a vankúšik.


Miesto: 

Rodinná farma VIŠTUK 

Mapu nájdeš na webe alebo v časti kontakt.
Pozor, navigácia vás môže naviesť od Šenkvíc cez pole smer "nikam", takže je potrebné najskôr vojsť do dediny Vištuk a potom navigáciu obnoviť. 


Viac info a prihlasovanie:
Daniela.tejkalova@gmail.com, 0918 430 500
www.danielatejkalova.sk

alebo
maria@ventrocentrum.sk
www.marialomnicka.eu

Som vďačná, že som sa mohla zúčastniť tohto úžasného kurzu, bolo to pre mňa veľmi obohacujúce, inšpiratívne, milé a vľúdne.... ženské:) Ďakujem Danielka a Mery, že prostredníctvom Vás prišli nové uvedomenia a vhľady. 

Bolo pre mňa tiež úžasné spoznať vďaka tebe Danielka takýto nový pohľad na kontakt s koníkmi, na to ako inak sa dá s nimi spolupracovať a vidieť to naladenie. 

A takisto úžasná bola pre mňa aj časť s Mery, lebo tak ako ma to už nejakú dobu ťahalo opäť k tancu, k cvičeniu a pohybu, k "práci" s telom, aby som sa viac v tele cítila.. len som to nejak nevedela uchopiť, tak presne takéto nasmerovanie a nové informácie som potrebovala a vnášam a obnovujem to opäť v mojom každodennom živote. Lebo pohyb či tanec pri čomkoľvek bol vždy mojou súčasťou, takže som sa ho s radosťou a novým poznaním opäť rozhodla zaviesť do môjho života. A k tomu je teraz doplnený aj o hľadanie rovnováhy stredu môjho tela, čo je pre mňa niečo nové a úžasné.

Saška