KNIHA ČAROVNÉ KONE

rozpráva o koňoch a o ceste k sebe

Kniha je zatiaľ K DISPOZÍCII len elektronicky a dá sa kúpiť E-BOOK

TLAČENÚ verziu knihy PRIPRAVUJEME. Tu si môžete knihu rezervovať.


Čo si predstavíte, keď sa povie "kôň"?

Bude to určite niečo ako "energia, krása, sloboda, rýchlosť, vznešenosť, sila, jemnosť ...". 

Má to svoj význam. 

Kone sú s ľuďmi už od nepamäti a vryli sa nám hlboko do podvedomia. Stali sa symbolom.

Kedysi nám pomohli bojovať o život a dobíjať svet, no dnes nám môžu pomôcť obnoviť mier v našich dušiach. Kone totiž nie sú len na jazdenie. Majú pre nás omnoho viac darov, ako len ich nádherné silné telá a rýchle nohy. Stačí tie dary uvidieť a umožniť im byť naozaj koňmi z našich snov.

My sme sa od koní naučili veľmi veľa - o sebe, o skutočnom spojení a partnerstve aj o múdrosti prírody a spolupráci. A myslíme si, že stojí o tom rozprávať. Pretože spolu vieme viac. A hlavne... bez spojenia svet stráca svoje skutočné čaro.Že vás kone až tak veľmi nezaujímajú? 

Možno, že začnú:-)


Dnes je už vedecky dokázané, že kone majú pozitívny vplyv na telesné i duševné zdravie detí i dospelých. Pomáhajú zlepšovať telesnú koordináciu, sústredenie pozornosti, podporujú pamäť, záujem o spoluprácu i schopnosť učiť sa. Uvoľňujú stres, otvárajú srdcia, hoja rany a ukazujú cestu k sebe i k iným. Pomáhajú zdravým, aj tým s handikapom na tele či na duši.

Čím to ale je, že sú kone takí dobrí liečitelia a prečo nás to k nim tak ťahá... aj keď ich vlastne nepotrebujeme? A čo potrebujú kone? 

No... a práve o tom je táto kniha. 


Kto napísal knihu?


Daniela Tejkalová - filozofka, koučka a sprievodkyňa svetom emócií - vložila ideový zámer knihy a svoj príbeh v podobe denníka, texty, grafické spracovanie a fotografie

Hana Šišková - hipologička, psychoterapeutka a koučka, osobný rozvoj a terapie s asistenciou koní - pridala texty, odbornosť, skúsenosti aj svoj osobný príbeh

Svoje osobné príbehy a pohľady pridalo aj ďalších 8 inšpiratívnych žien:

Prečo sme napísali knihu?

Kniha, ktorá mi vytryskla z duše má jednoduchý zámer - zdieľať skúsenosti zo života s koňmi a poučné príbehy o ceste k sebe. Cieľom je šíriť povedomie o tom, ako inak sa dá pozerať na spolužitie s koňmi v dnešnej spoločnosti. 

Daniela Tejkalová

My, ženy a kone, máme veľa spoločného. Nielen to, že sme vnímavé, krásne a radi spolupracujeme, ale sme aj silné a nežné zároveň. Vieme, kam treba ísť po sny aj zdroje. Túžime tvoriť a rásť s tým všetkým naokolo. 


S našimi energickými 500 kg priateľmi sme sa dokázali dohodnúť "po dobrom" a veríme, že naučiť sa žiť v súlade dokážu aj iní.

"To, čo sa môžeme od koní naučiť, je nekonečne hodnotnejšie ako to, čo môžeme naučiť my ich! V týchto dňoch, keď je naša planéta ohrozená zmenou klímy a globálnym otepľovaním, spôsobených človekom, pretože sa ľudia otočili chrbtom k svojmu pôvodu a Matke Zemi, je čas znovu sa spojiť s prírodou a prinútiť nás, aby nám starodávna prírodná múdrosť pomohla vrátiť sa späť do rovnováhy a späť do našich autentických ja. Kone môžu ľudí inšpirovať, aby sa znovu spojili so svojou najhlbšou intuíciou, a s prírodou."

Anita Ingebriktsvold, Nórsko - úryvok z príbehy

Čo je cieľom knihy?


 • ukázať ako je možné obnoviť harmóniu a rovnováhu v našich životoch
 • zdieľať inšpiratívne príbehy žien
 • šíriť múdrosť koní a celej Prírody
 • pomôcť koňom mať sa s ľuďmi lepšie


Čo je obsahom knihy?


Prvá časť knihy prináša osobné PRÍBEHY 10-tich žien a ich koní. Sú určené pre každého a HLAVNE PRE ŽENY, ktoré hľadajú cestu spolupráce a vzájomnej radosti. Pretože tieto príbehy nie sú len o koňoch. Sú O CESTE K SEBE, o prekonávaní neočakávaných prekážok, hľadaní zmyslu vlastného bytia, o láske k Prírode, pravde, vytrvalosti aj pokore.

"Magie koní! Rozumí nám, vážně... Jen ale za určitých okolností. Jsme-li opravdoví a myslíme to vážně. Ano, pak pro nás udělají všechno, protože nám věří! A to je velké poselství koní! Platí to v každém okamžiku. Kdykoli jste s koňmi v kontaktu... Samozřejmě i jindy, neboť to nás přišli koně naučit! Jsme-li ve zmatku, navyšují zmatek... A to pořádně, s pravdou svých pěti set kil. Je to zázračná škola pravdy!" 

Zdeňka Jordánová, Čechy - úryvok z príbehu

V druhej časti nazvanej ROZPRÁVANIE O KOŇOCH je veľa informácií, užitočných hlavne pre ŠIROKÚ VEREJNOSŤ a pre začiatočníkov vo svete koní. Nečakajte tu však návody na to "ako trénovať koňa". Skôr opačne, sú tu skôr inšpirácie "prečo kone počúvať"... a až potom s nimi trénovať:-) Vhodné aj pre rodičov detí, ktoré túžia po koňoch, alebo pre ľudí, ktorých zaujíma oblasť liečenia, vzdelávania a rozvoja osobného potenciálu detí a dospelých v spolupráci s koňmi a s prírodou.

Kniha prináša čriepky zo života s koňmi a základný pohľad na:

 • Sociálny a citový život, Priestor a sloboda pohybu, Starostlivosť o zdravie, Partnerstvo s ľuďmi a komunikácia, Psychológiu interakcie človeka a koňa, Aktivity pre duševné a telesné zdravie (Hipoaktivity s deťmi, Natural Horsmanship, Pozitívny tréning, Práca zo zeme, Liberty, Vzdelávanie, osobný a firemný rozvoj a liečenie s koňmi, Hipoterapia), Financie - na rovinu, KontaktyO knihe

 • Počet strán: 216 strán
 • Formát: A5, plnofarebná tlač, mäkká obálka - PRIPRAVUJEME
 • Formát: ePub, MOBI, PDF - K DISPOZÍCII
 • Autorky knihy: Daniela Tejkalová, Hana Šišková a ďalšie ženy
 • Obrázok na obálke: Libuša Čtveráková, Farebné svety
 • Fotografie: Daniela Tejkalová a archív autoriek
 • Vydavateľ elektronickej verzie: Ecovea, s.r.o.
 • Vydavateľ tlačenej verzie: OZ Čarovné kone
 • Distribútor: Ecovea, s.r.o.

e-PUB, MOBI a PDF 

Pripravená na stiahnutie. 

10 fotografií koní ako BONUS.

Cena: 10 eur 

216 strán, plnofarebná tlač

Formát A5, mäkká obálka

K dispozícii koncom júna 2020

Plánovaná cena: 13 eur


Ak sa vám myšlienka knihy páči, môžete ju podporiť aj inak ako kúpou knihy:

Ďakujeme za všetky čarovné kone


Chcete vedieť o knihe viac?

Pozrite si OBSAH, PREDSLOV a pár ukážok z knihy už teraz.

Keď som už vyčerpala svoje zásoby náhradnej energie, keď som pochopila, že si chytám vlastný chvost a točím sa v kruhu dávno nepotrebných programov a že možno zomriem skôr, kým dokončím to, čo som chcela... podobne ako moji rodičia, ktorí podľahli bolesti a rakovine... rozhodla som sa konať. Dala som v práci výpoveď a bez zjavnej logiky, bez porady so skúsenými a bez vlastných skúseností som párkrát otvorila Bazoš... a kúpila som si koňa. 

Daniela Tejkalová, úryvok z knihy


 • Čo všetko sa udialo potom? 
 • Ako si Daniela poradila so svojou neposednou kobylkou Ninou? 
 • A čo zažilo ostatných 9 žien so svojimi koňmi? 
 • Čo všetko sa od svojich koní a spolu s nimi naučili?
 • Prečo kone priťahujú hlavne ženy? 
 • Čo potrebujú kone pre svoj spokojný a zdravý život?
 • A čo iné sa dá s nimi robiť okrem jazdenia na nich?

Dozviete sa v knihe, alebo počas aktivít nášho OZ Čarovné kone.

Chcete si knihu prečítať?