nielen pre ženy

KNIHA ČAROVNÉ KONE

rozpráva o koňoch a o ceste k sebe

Čo si predstavíte, keď sa povie "kôň"?

Bude to určite niečo ako "energia, krása, sloboda, rýchlosť, vznešenosť, sila, jemnosť ...". 

Má to svoj význam. 

Kone sú s ľuďmi už od nepamäti a vryli sa nám hlboko do podvedomia. Stali sa symbolom.

Kedysi nám pomohli bojovať o život a dobíjať svet, no dnes nám môžu pomôcť obnoviť mier v našich dušiach. Kone totiž nie sú len na jazdenie. Majú pre nás omnoho viac darov, ako len ich nádherné silné telá a rýchle nohy. Stačí tie dary uvidieť a umožniť im byť naozaj koňmi z našich snov.

My sme sa od koní naučili veľmi veľa - o sebe, o skutočnom spojení a partnerstve aj o múdrosti prírody a spolupráci. A myslíme si, že stojí o tom rozprávať. Pretože spolu vieme viac. A hlavne... bez spojenia svet stráca svoje skutočné čaro.Že vás kone až tak veľmi nezaujímajú? 

Možno, že začnú:-)


Dnes je už vedecky dokázané, že kone majú pozitívny vplyv na telesné i duševné zdravie detí i dospelých. Pomáhajú zlepšovať telesnú koordináciu, sústredenie pozornosti, podporujú pamäť, záujem o spoluprácu i schopnosť učiť sa. Uvoľňujú stres, otvárajú srdcia, hoja rany a ukazujú cestu k sebe i k iným. Pomáhajú zdravým, aj tým s handikapom na tele či na duši.

Čím to ale je, že sú kone takí dobrí liečitelia a prečo nás to k nim tak ťahá... aj keď ich vlastne nepotrebujeme? A čo potrebujú kone? 

No... a práve o tom je táto kniha. 


Kto napísal knihu?


Daniela Tejkalová - filozofka, koučka a sprievodkyňa svetom emócií - vložila ideový zámer knihy a svoj príbeh v podobe denníka, texty, grafické spracovanie a fotografie

Hana Šišková - hipologička, psychoterapeutka a koučka, osobný rozvoj a terapie s asistenciou koní - pridala texty, odbornosť, skúsenosti aj svoj osobný príbeh

Svoje osobné príbehy a pohľady pridalo aj ďalších 8 inšpiratívnych žien:

Prečo sme napísali knihu?

Kniha, ktorá mi vytryskla z duše má jednoduchý zámer - zdieľať skúsenosti zo života s koňmi a poučné príbehy o ceste k sebe. Cieľom je šíriť povedomie o tom, ako inak sa dá pozerať na spolužitie s koňmi v dnešnej spoločnosti. 

Daniela Tejkalová

My, ženy a kone, máme veľa spoločného. Nielen to, že sme vnímavé, krásne a radi spolupracujeme, ale sme aj silné a nežné zároveň. Vieme, kam treba ísť po sny aj zdroje. Túžime tvoriť a rásť s tým všetkým naokolo. 


S našimi energickými 500 kg priateľmi sme sa dokázali dohodnúť "po dobrom" a veríme, že naučiť sa žiť v súlade dokážu aj iní.

"To, čo sa môžeme od koní naučiť, je nekonečne hodnotnejšie ako to, čo môžeme naučiť my ich! V týchto dňoch, keď je naša planéta ohrozená zmenou klímy a globálnym otepľovaním, spôsobených človekom, pretože sa ľudia otočili chrbtom k svojmu pôvodu a Matke Zemi, je čas znovu sa spojiť s prírodou a prinútiť nás, aby nám starodávna prírodná múdrosť pomohla vrátiť sa späť do rovnováhy a späť do našich autentických ja. Kone môžu ľudí inšpirovať, aby sa znovu spojili so svojou najhlbšou intuíciou, a s prírodou."

Anita Ingebriktsvold, Nórsko - úryvok z príbehy

Čo je cieľom knihy?


 • ukázať ako je možné obnoviť harmóniu a rovnováhu v našich životoch
 • zdieľať inšpiratívne príbehy žien
 • šíriť osvetu o možnostiach partnerského spolužitia s koňmi a s celou prírodou


Čo je obsahom knihy?


Prvá časť knihy prináša osobné PRÍBEHY 10-tich žien a ich koní. Sú určené pre každého a HLAVNE PRE ŽENY, ktoré hľadajú cestu spolupráce a vzájomnej radosti. Pretože tieto príbehy nie sú len o koňoch. Sú O CESTE K SEBE, o prekonávaní neočakávaných prekážok, hľadaní zmyslu vlastného bytia, o láske k Prírode, pravde, vytrvalosti aj pokore.

"Magie koní! Rozumí nám, vážně... Jen ale za určitých okolností. Jsme-li opravdoví a myslíme to vážně. Ano, pak pro nás udělají všechno, protože nám věří! A to je velké poselství koní! Platí to v každém okamžiku. Kdykoli jste s koňmi v kontaktu... Samozřejmě i jindy, neboť to nás přišli koně naučit! Jsme-li ve zmatku, navyšují zmatek... A to pořádně, s pravdou svých pěti set kil. Je to zázračná škola pravdy!" 

Zdeňka Jordánová, Čechy - úryvok z príbehu

V druhej časti nazvanej ROZPRÁVANIE O KOŇOCH je veľa informácií, užitočných hlavne pre ŠIROKÚ VEREJNOSŤ a pre začiatočníkov vo svete koní. Nečakajte tu však návody na to "ako trénovať koňa". Skôr opačne, sú tu skôr inšpirácie "prečo kone počúvať"... a až potom s nimi trénovať:-) Vhodné aj pre rodičov detí, ktoré túžia po koňoch, alebo pre ľudí, ktorých zaujíma oblasť liečenia, vzdelávania a rozvoja osobného potenciálu detí a dospelých v spolupráci s koňmi a s prírodou.

Kniha prináša čriepky zo života s koňmi a základný pohľad na:

 • Sociálny a citový život
 • Priestor a sloboda pohybu
 • Starostlivosť o zdravie
 • Partnerstvo s ľuďmi a komunikácia
 • Psychológia interakcie človeka a koňa
 • Aktivity pre duševné a telesné zdravie (Hipoaktivity s deťmi, Natural Horsmanship, Pozitívny tréning, Práca zo zeme, Liberty, Vzdelávanie, osobný a firemný rozvoj a liečenie s koňmi, Hipoterapia)
 • Financie - na rovinu
 • KontaktyO knihe

 • Počet strán: 208 strán a veľa fotografií
 • Formát: A5, plnofarebná (momentálne nedostupná) alebo čiernobiela tlač, mäkká obálka 
 • Formát: ePub, MOBI, PDF 
 • Autorky knihy: Daniela Tejkalová, Hana Šišková a ďalšie ženy
 • Obrázok na obálke: Libuša Čtveráková, Farebné svety
 • Fotografie: Daniela Tejkalová a archív autoriek
 • Vydavateľ elektronickej verzie: Ecovea, s.r.o.
 • Vydavateľ tlačenej verzie: OZ Čarovné kone

E-BOOK 

e-PUB, MOBI a PDF 

Na stiahnutie do mobilu či PC. 


KNIHA

208 strán

Plnofarebná (momentálne nedostupná) alebo čiernobiela tlač

Formát A5, mäkká obálkaPrvné vydanie tlačenej knihy podporili ľudia a firmy v projekte Startlab - Kniha Čarovné kone (máj 2020). 

Druhé vydanie je čiernobiele a vyšlo v decembri 2022.

Objednať knihu Čarovné kone

Vyplňte prosím priložený formulár a my sa vám ozveme hneď ako to bude možné... keď sa vrátime od koní, z lesa či z práce. Nie sme e-shop, ďakujeme za pochopenie:-) Ak vám to veľmi ponáhľa, zavolajte nám.

Chcete ste si z knihy niečo prečítať? 

Nazrite do úryvkov alebo celých kapitol, nájdete ich v časti BLOG alebo kliknite na tlačítko:

Chcete sa niečo spýtať?