KONE A DETI... nepoznajú čas

stretnutie s hipoterapeutkou - 15.marca 2019 na Rodinnej farme Vištuk, od 16 do 18:30

Čo majú spoločné deti a kone? Nielen to, že ich to k sebe navzájom ťahá, ale aj to, že žijú prítomnosťou. Ak máte deti, alebo s nimi pracujete, alebo ste koniar... isto to poznáte. Snažíte sa im niečo vysvetliť, ale oni sú mysľou či telom niekde úplne inde. Ak to zažívate často a neviete ako na to, začnete sa točiť v bludnom kruhu nedorozumení. A to je škoda. 

Ak vás predsa len zaujíma, ako sa s nimi dorozumieť a pritom zostať v pohode a im "neublížiť"... je dobré poznať ich skutočné potreby. A práve o tom bude naše piatkové stretnutie z cyklu "Lekcie od koní". S užitočnými informáciami aj radami pre bežný život sa príde podeliť lektorka SHA (Slovenská hipoteraputická asociácia), dlhoročná hipoterapeutka a špeciálna pedagogička

Mgr. Lenka Kňazovická, Ph.D 

Čo vás na stretnutí čaká?

Dozviete sa, čo majú spoločné kone a deti a čo od nás potrebujú. Sú našimi zrkadlami, ukazujú nám náš aktuálny stav, ktorý si často sami neuvedomujeme. Pomáhajú nám spoznať samých seba a učia nás veci, ktoré potrebujeme. Keď poznáme svoje vlastné potreby, môžeme nasýtiť tie ich. Skúsime sa na to pozrieť aj prakticky. To kde sa nachádzame, čo je naša aktuálna potreba a kde sú naše hranice. Potom možno pochopíme, kde vzniká problém pri strete s hranicami detí a koní, ktoré oni neustále testujú. 


Viac o Lenke a hipoterapii v praxi sa dočítate v najnovšom čísle časopisu Vitalita (feb, 2019) a na stránke HIPOSKOLKA.sk


15. marca 2019, od 16:00 do 18:30

Miesto: Rodinná farma Vištuk

Počet osôb: min 6 a max 12

Cena: 15 eur (občerstvenie k dispozícii)

Vstup len pre vopred prihlásených. 

Toto stretnutie je bez detí. V prípade záujmu dohodneme následne ďalšie aj s deťmi.

Prihlasovanie a viac info: pošlite mail na adresu daniela.tejkalova@gmail.com alebo vyplňte formulár:


Odporúčame oblečenie podľa počasia a hlavne pevnú obuv, vhodnú ku koňom a prípadne aj do blata. Program bude mať teoretickú časť vo útulnej chatičke a aj praktickú časť, kedy sa stretneme s koňmi. Nie sú potrebné žiadne skúsenosti s koňmi.