aktuálne dianie 2022

  • Realizujeme grantový projekt "Na ceste k sebe s čarovnými koňmi" podporený Nadáciou Granvia - projekt zahŕňa sériu sebarozvojových a liečivých aktivít s asistenciou koní a je určený pre ženy v náročných životných situáciách. 
  • Pokračujeme s individuálnymi stretnutiami a hipoaktivitami pre dospelých (STRETNI SEBA) - miesta pre pravidelné stretnutia sú vzhľadom na realizáciu grantového projektu do októbra 2022 OBSADENÉ
  • Hľadáme dodatočné zdroje príjmov pre naše fungovanie a podporu ďalších aktivít. Jednou z možností, ako nám viete pomôcť je KÚPA KRMIVA, LIEKOV A POMôCOK cez projekt PreUtulky.sk - stačí kúpiť niektorý z vybraných produktov a pridať sa k tým, ktorí pomáhajú. 

Čo sa u nás bežne deje?

  • šírime osvetu o čarovnom svete koní - o ich potrebách, schopnostiach aj zdravom chove - cez sociálne siete, v osobných rozhovoroch s ľuďmi, prostredníctvom článkov aj knihy Čarovné kone
  • realizujeme a podporujeme edukatívne, zážitkové, liečivé a seba-rozvojové STRETNUTIA S KOŇMI pre deti a dospelých 
  • pripravujeme nové aktivity s čarovnými koňmi, na rôznych miestach 
  • podporujeme aj iných, aby kone mohli byť koňmi a ľudia mohli rásť spolu s nimi... napr. NATURAL HORSES, HERDICA

Chcete pomôcť?

Staráme sa o nový domov pre zachránenú koníky Sáru a Zeusa, na farme "u Hanky":-)

Prečo?

Sáru a Zeusa zachránili dobrí ľudia z nevhodných podmienok v rámci Československého kastračného programu... podobne ako iné kone aj predtým. V Centre pre týrané zvieratá ich ošetrili, vypiplali a dostali do formy. Dnes už sú z nich "riadne kone" a tak môžu uvoľniť miesto ďalším koňom, ktoré potrebujú záchranu a špeciálnu pomoc. 

Aby sa mohla doliečiť aj duša týraných koní a obnoviť dôvera v ľudí, potrebujú láskavý domov a profesionálnu starostlivosť. Nemôžu ísť "hocikam" a robiť "hocičo". Nie sú to často kone na mojkanie ani na jazdenie a už vôbec nie na okrasu do záhrady či ako kosačka na trávu. Potrebujú čas, srdce, pohyb a skúsenosti... aj peniaze na nepredvídané okolnosti. A tak nájsť vhodné miesto či sponzora nebýva jednoduché. 

Priestor pre týchto dvoch "zachránencov" sa našťastie našiel - môžu byť u Hanky, ktorá koňom (aj so špeciálnymi potrebami) rozumie veľmi dobre. Je presvedčená, že tieto kone si zaslúžia späť svoj konský život. Hanka sa koňom venuje celé veky, je študovaný hipológ aj ošetrovateľ koní a má svoju farmu, kde "zbiera" zatúlané zvieracie duše. 

Hanka verí, a my s ňou, že vyliečené kone môžu byť časom aj skvelými partnermi ľuďom, ktorí chcú o koňoch vedieť viac, alebo tiež potrebujú pomoc, napr. v rámci hipoterapie. Vďaka svojim "zraneniam" bývajú takéto kone často veľmi podporné a citlivo vnímavé aj na ľudské trápenia a životné otázky. Musia však k tomu sami "dozrieť". A práve na to majú u Hanky skvelé podmienky:-)))

***

Chceli by ste pomôcť? Môžete poslať DAR v ľubovoľnej výške na číslo účtu OZ Čarovné kone.

SK97 0900 0000 0051 6962 3054

do poznámky DAR pre Sáru a Zeusa

Vyzbieraná suma nám pomôže zabezpečiť Sáre NOVÝ PRÍSTREŠOK (podobný ako má dnes v dennom výbehu v Centre pre týrané zvieratá) a previezť ju bezpečne do nového domova.

Viac o Sáre nájdete na FB Čarovné kone


zažite to s nami