DARUJME.sk


Máte chuť pomáhať? Zachránené kone Sára, Zeus, Daro, Eki, ale aj naša prvá kobylka Nina vašu pomoc radi privítajú. Hlavne teraz... v zime! Všetky kone majú za sebou neľahké osudy, kým našli svoj spokojný domov, primerané aktivity ich stavu a láskavú starostlivosť. 

Trochu atmosféry z ich terajšieho života, aj z našich spoločných aktivít za posledné dva roky, nájdete vo videjku na našej Facebook stránke

Váš príspevok cez transparentnú a pohodlnú platobnú bránu DARUJME.sk pomôže zabezpečiť koňom nevyhnutné potreby (špeciálne krmivo, lieky, seno, podstielku, úpravu kopýt...).

Kliknutím na tlačidlo prejdete priamo na portál DARUJME.SK / Pomoc pre Čarovné kone

Alebo vkladom / prevodom priamo na účet Občianskeho združenia Čarovné kone:

SK97 0900 0000 0051 6962 3054

do poznámky DAR.


Od roku 2016 (od 2019 ako OZ) prinášame iný pohľad kone, ich potreby a život a poukazujeme na ich silu meniť ľudské životy k lepšiemu. Pomáhame koňom i ľuďom rozumieť si lepšie navzájom a rozvíjať emočnú a sociálnu inteligenciu detí a dospelých cez vzdelávacie a rozvojové aktivity s asistenciou koní. 

V našom tíme koučiek, hipologičiek a psychologičky sú kone rovnocennými a rešpektovanými členmi, bez ohľadu na ich vek, vzhľad či povahu. Niektoré z koní s ktorými spolupracujeme majú za sebou aj neľahkú minulosť a bez špeciálnej starostlivosti by nad nimi mnohí len mávli rukou. Naše aktivity im dávajú novú príležitosť ako žiť spokojný život v úprimnom partnerstve s človekom. A to aj bez jazdecký hodín a nekonečných tréningov. Farma kde kone momentálne sú, nie je prístupná verejnosti a všetky aktivity sú počas zimy pozastavené. Viac o našich aktivitách sa dozviete v linku

Činnosť OZ Čarovné kone nemá komerčný charakter a tak je vaša pomoc nadmieru vítaná. Naša vízia a cieľ je osveta o partnerskom spolužití ľudí s prírodou a holistický rozvoj detí a dospelých prostredníctvom aktivít s koňmi. Váš príspevok pomôže zabezpečiť koňom s ktorými spolupracujeme alebo ich podporujeme vhodnú starostlivosť, lieky, krmivo, podsielku, opravu prístreškov a výbehov a aj nám dodá silu pokračovať. 

ĎAKUJEME! 

Príbeh Sáry a Zeusa

Jeseň 2021. Zbierka pred príchodom koní do nového domova bola úspešná, ĎAKUJEME!
Jeseň 2021. Zbierka pred príchodom koní do nového domova bola úspešná, ĎAKUJEME!

Kobylku Sáru a valacha Zeusa zachránili dobrí ľudia z nevhodných podmienok v rámci Československého kastračného programu... podobne ako iné kone aj predtým. V Centre pre týrané zvieratá ich ošetrili, vypiplali a dostali do dobrej fyzickej formy. 

Aby sa mohla doliečiť aj duša týraných koní a obnoviť dôvera v ľudí, potrebujú takéto kone láskavý domov a profesionálnu starostlivosť. Nemôžu ísť "hocikam" a robiť "hocičo". Nie sú to často kone na mojkanie ani na jazdenie a už vôbec nie na okrasu do záhrady či ako kosačka na trávu. Potrebujú čas, srdce, pohyb a skúsenosti... aj peniaze na nepredvídané okolnosti. A tak nájsť vhodné miesto či sponzora nebýva jednoduché.

Priestor pre týchto dvoch "zachránencov" sa našťastie našiel - môžu byť  na farme "u Hanky", ktorá koňom (aj so špeciálnymi potrebami) rozumie veľmi dobre. Je presvedčená, že tieto kone si zaslúžia späť svoj konský život. Hanka sa koňom venuje celé roky, je študovaný hipológ aj ošetrovateľ koní a má svoju farmu, kde "zbiera" zatúlané zvieracie duše. Veď len mačiek má okolo 30!

Hanka verí, a my s ňou, že vyliečené kone (aj mačky a ďalšie zveratá) sú skvelými partnermi ľuďom, ktorí tiež potrebujú pomoc. Vďaka svojim "zraneniam" bývajú takéto kone často veľmi podporné a citlivo vnímavé aj na ľudské trápenia a životné otázky. Musia však k tomu sami "dozrieť". A práve na to majú u Hanky skvelé podmienky.


Za rok, odkedy do nového domova prišli, urobili Sára a Zeus vďaka Hanke veľký pokrok! Dnes sú oveľa sebavedomejší, zvedavajší, učenlivejší a ochotnejší spolupracovať. A stávajú sa z nich pomaly aj skvelí učitelia. Pravda je, že riadne pribrali, ale to sa týraným koňom v dobrých podmienkach stáva... chce to len čas, kým pochopia, že trpieť hladom už nebudú. Prispieť na ich starostlivosť môžete aj vy:-)

Príbehy Niny, Ekiho a Dada

Kobylka Nina (2009)

Kríženec (vraj hafling, quater, fjord, welsh - niekto chcel asi poskladať nové plemeno:-)

Kúpená od priekupníka koní, ktorý vravel, že na ňu treba tvrdo, inak si robí čo chce. Nie je to s ňou jednoduché, má stále svoju hlavu... ale kto si získa jej srdce, dorozumie sa:-)

Eki (1996) 

Kríženec s nejasným pôvodom.

Kúpený v rómskej osade ako nebezpečný (ešte mladý) jedinec hodný utratenia. Po rokoch láskavej starostlivosti sa z neho stal skvelý a trpezlivý učiteľ, ktorý však má stále svoj názor a veľkú duševnú silu. 

Dado (1998) 

Kríženec s nejasným pôvodom.

Vykúpený z nevhodných podmienok, ktoré  zanechaly stopy na jeho fyzickom zdraví. Dnes je z neho láskavý a obetavý sprievodca, ktorý miluje prítomnosť rovnako naladených ľudí. 


Ďalšie kone s ktorými spolupracujeme: 

Lejda, Anakin a 5 kobýl s veľkou dušou... ich príbehy dopíšeme postupne:-)

Darovať energiu nám môžete aj cez 2%

Neviete ako na to? Dopíšeme info, keď to bude aktuálne:-)