D A R U J T E

úctu a starostlivosť

 cez vaše 2%

alebo

platobnú bránu Darujme

alebo

priame DARy.


Máte chuť pomáhať? 

Váš príspevok pomôže zabezpečiť našim čarovným koňom (aktuálne Eki/29r a Nina 15r) a mačkám (24 ks) na farme "U Hanky" nevyhnutné potreby (špeciálne krmivo, lieky, úpravu kopýt, zázemie...) a podporí víziu OZ - osvetu partnerstva s prírodou a rozvojové aktivity sprevádzané koňmi - pre deti, dospelých a seniorov.


Trochu atmosféry zo života na farme, aj z našich spoločných aktivít za posledné roky, nájdete na našej Facebook stránke alebo nižšie. 

Viac info o nás alebo o tom, ako tieto kone "čarujú", sa dočítate v našom blogu

Chcete venovať vaše 2% ?

Ak ste SZČO alebo právnická osoba

Vo vašom daňovom priznaní sú uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť, nájdete nižšie. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.03.) na Váš daňový úrad podľa Vášho bydliska alebo online.

Vyplňte tlačivo ONLINE

Ak ste zamestnanec

Do 15.02. požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo POTVRDENIE o zaplatení dane (stiahnite si nižšie)

  1. Z tohto POTVRDENIA si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať.
  2. Prečítajte si pozorne celé VYHLÁSENIE (tlačivo si stiahnite nižšie) a doplňte svoje údaje (informácie o združení sú už vyplnené).
  3. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04. na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Ak máte ochotného zamestnávateľa, môže toto celé urobiť aj za vás😊 Stačí ak mu poskytnete naše údaje alebo odovzdáte vyplnené TLAČIVÁ - POTVRDENIE  a  VYHLÁSENIE.

Potrebujete pomoc pri vypĺňaní tlačív? Pozrite si užitočné tipy Ako vyplniť tlačivo.


4.) Ak by ste nám chceli darovať 3% dane v rámci dobrovoľníckeho pôsobenia v združení, kontaktujte nás prosím a vystavíme vám potvrdenie.


Naše údaje

IČO: 52867439
Právna forma: nezisková organizácia
Názov: OZ Čarovné kone
Ulica: Vavrinecká 
Číslo: 841/2A
PSČ: 900 91
Obec: Limbach

Číslo účtu: SK97 0900 0000 0051 6962 3054

Ak posielate dar, do poznámky uveďte prosíme DAR.


Aktuálny zoznam všetkých prijímateľov 2% nájdete v linku Zoznam prijímateľov z Komory notárov.

Všetky potrebné info ako darovať 2% nájdete aj v linku na stránke ROZHODNI.SK

Prečo pomáhať?


Od roku 2016 (od 2019 ako OZ) prinášame iný pohľad kone, ich potreby a život a poukazujeme na ich silu meniť ľudské životy k lepšiemu. Pomáhame koňom i ľuďom rozumieť si lepšie navzájom a rozvíjať emočnú a sociálnu inteligenciu detí a dospelých cez vzdelávacie a rozvojové aktivity sprevádzané koňm. 

V našom tíme koučiek, hipologičiek a psychologičky sú kone rovnocennými a rešpektovanými členmi, bez ohľadu na ich vek, vzhľad či povahu. Niektoré z koní s ktorými spolupracujeme majú za sebou aj neľahkú minulosť a bez špeciálnej starostlivosti by nad nimi mnohí len mávli rukou. Naše aktivity im dávajú novú príležitosť ako žiť spokojný život v úprimnom partnerstve s človekom. A to aj bez jazdecký hodín a nekonečných tréningov. Farma kde kone momentálne sú, nie je prístupná verejnosti a všetky aktivity sú počas zimy pozastavené. Viac o našich posledných aktivitách sa dozviete v linku

Činnosť OZ Čarovné kone nemá komerčný charakter a tak je vaša pomoc nadmieru vítaná. Naša vízia a cieľ je osveta o partnerskom spolužití ľudí s prírodou a holistický rozvoj detí a dospelých prostredníctvom aktivít s koňmi. Váš príspevok pomôže zabezpečiť koňom s ktorými spolupracujeme alebo ich podporujeme vhodnú starostlivosť, lieky, krmivo, podstielku, opravu prístreškov a výbehov a aj nám dodá silu pokračovať. 

ĎAKUJEME! 

Príbeh Sáry a Zeusa

Jeseň 2021. Zbierka pred príchodom koní do nového domova bola úspešná, ĎAKUJEME!
Jeseň 2021. Zbierka pred príchodom koní do nového domova bola úspešná, ĎAKUJEME!

Kobylku Sáru a valacha Zeusa zachránili dobrí ľudia z nevhodných podmienok v rámci Československého kastračného programu... podobne ako iné kone aj predtým. V Centre pre týrané zvieratá ich ošetrili, vypiplali a dostali do dobrej fyzickej formy. 

Aby sa mohla doliečiť aj duša týraných koní a obnoviť dôvera v ľudí, potrebujú takéto kone láskavý domov a profesionálnu starostlivosť. Nemôžu ísť "hocikam" a robiť "hocičo". Nie sú to často kone na mojkanie ani na jazdenie a už vôbec nie na okrasu do záhrady či ako kosačka na trávu. Potrebujú čas, srdce, pohyb a skúsenosti... aj peniaze na nepredvídané okolnosti. A tak nájsť vhodné miesto či sponzora nebýva jednoduché.

Priestor pre týchto dvoch "zachránencov" sa našťastie našiel. Od jesene 2020 do jari 2023 mohli žiť  na farme "u Hanky", ktorá koňom (aj so špeciálnymi potrebami) rozumie veľmi dobre. Je presvedčená, že tieto kone si zaslúžia späť svoj konský život. Hanka sa koňom venuje celé roky, je študovaný hipológ aj ošetrovateľ koní a má svoju farmu, kde "zbiera" zatúlané zvieracie duše. Veď len mačiek má okolo 30!

Hanka verí, a my s ňou, že vyliečené kone (aj mačky a ďalšie zveratá) sú skvelými partnermi ľuďom, ktorí tiež potrebujú pomoc. Vďaka svojim "zraneniam" bývajú takéto kone často veľmi podporné a citlivo vnímavé aj na ľudské trápenia a životné otázky. Musia však k tomu sami "dozrieť". A práve na to majú u Hanky skvelé podmienky.


Za ten čas, čo sa o oba kone Hanka starala, urobili Sára a Zeus veľký pokrok! Stali sa z nich oveľa sebavedomejšie, zvedavajšie, učenlivejšie kone, ochotnejšie spolupracovať aj odovzdávať svoje dary ľuďom. Oba kone z jej pohľadu však stále nie sú zo zdravotných dôvodov vhodné na jazdenie, vyžadujú špeciálny prístup a láskyplné zaobchádzanie. Naše aktivity a Hankina starostlivosť im to všetko umožnili. Po papierových nedorozumeniach sa kone v apríli 2023 vrátili na pôvodné miesto s prísľubom, že oba kone zostanú spolu.

Príbehy Niny, Ekiho a Dada

na farme "U Hanky"

Nina (2009)

Kríženec (vraj hafling, quater, fjord, welsh - niekto chcel asi poskladať nové plemeno:-)

Kúpená od priekupníka koní, ktorý vravel, že na ňu treba tvrdo, inak si robí čo chce. Nie je to s ňou jednoduché, má stále svoju hlavu... ale kto si získa jej srdce, dorozumie sa ľahko:-)

Eki (1996) 

Kríženec s nejasným pôvodom.

Kúpený v rómskej osade ako nebezpečný zabijak hodný utratenia. Po rokoch láskavej starostlivosti sa z neho stal skvelý a trpezlivý učiteľ, ktorý však má stále svoj názor a veľkú duševnú silu. 

Dado (1998-2023) 

Odišiel do konského neba náhle, v jedno chladné januárové ráno. Nastal jeho čas... 

Kríženec s nejasným pôvodom. Vykúpený z nevhodných podmienok, ktoré  zanechaly stopy na jeho fyzickom zdraví. Aj napriek tomu bol z neho láskavý a obetavý sprievodca, ktorý miloval prítomnosť rovnako naladených ľudí.