Deti a čarovné kone

06.01.2024

Deti a kone. Téma na celú knihu! No v skratke len toľko: ak to dieťa neustále "ťahá ku koňom" je veľká pravdepodobnosť, že dieťa kone v živote potrebuje – aby "dozrelo". To sú naše postrehy z praxe:-)


Kone majú totiž úžasnú schopnosť učiť deti samostatnosti, rozhodnosti, empatii a celkovej duševnej aj telesnej rovnováhe. A to je presne to, čo dnešným deťom často chýba. Život však vždy hľadá rovnováhu a tak to deti prirodzeene začne "ťahať" tam, kde to môžu získať...


Pri koňoch mnoho detí pochopí to, čo im rodičia či učitelia "vtĺkajú do hlavy", lebo pri koňoch je to nielen zábavné a krásne, ale to dôležité im aj prejde "cez telo" a hlavne cez srdce:-)
Chce to jediné – úprimný záujem, čas a ochotu počúvať. Lebo nieto úprimnejších bytostí a lepších učiteľov ako sú práve deti a kone!

Aby to mohlo fungovať a mali sa lepšie nielen deti, ale aj kone, ktoré s deťmi pracujú, treba na to čas, srdce, znalosti, skúsenosti a priestor. A to všetko žerie veeeeeeeľa peňazí! Lebo ak to chcete robiť úprimne a v súlade s potrebami koní i detí, má to svoje prirodzené limity. Nedá sa to robiť "len tak" a už vôbec nie ako "biznis". Buď vás nepustí srdce... alebo ekonomika. Možno nejaká rovnováha existuje, ale my sme na ňu ešte neprišli, ani po debatách s ďalšími, čo to cítia podobne:-)

To isté platí pre množstvo iných odvetví, napríklad aj pre klasickú hipoterapiu. My sa jej síce nevenujeme, ale prvky pedagogicko-psychologického jazdenia aplikujeme, spolu s ďalšími rozvojovými metódami, ako je napr. podpora odolnosti/reziliencie s HeartMath.

V posledných rokoch pracujeme s deťmi už pomenej (nemáme na to dostatok vhodných koní, času ani energie), o to viac si však užívame stretnutia s tými pár deťmi, ktoré naozaj chcú rásť a byť s koňmi (a nielen voziť sa na koni).

Ak by ste radi podporili našu víziu a pomohli ŠÍRIŤ OSVETU aj na verejnosti o tom, že kone "... nie sú len na jazdenie" (a už vôbec nie len "na mojkanie", odznak sily či ozdobu), môžete prispieť cez vaše 2% (cez zamestnávateľa do 15.2. alebo do 31.3. ak si podávate priznanie sami) - všetky info v záložke Darujme 2%.

ĎAKUJEME


Daniela