Seniori a čarovné kone

03.01.2024

Seniori a kone? Toto v pláne nebolo. Ani v najtajnejšej predstave nebola v našej vízii a v mojej osobnej predstave koučky práca so seniormi. A už vôbec nie to, že aj ležiaci pacient z hospicu zavíta na farmu!


Po niekoľkých našich stretnutiach medzi štyrmi bielymi stenami sa pán docent rozhodol pokračovať v debate o zmysle života, koňoch a vede srdca HeartMath na farme. No nesplňte mu to!:-)


Vďaka jeho rodinnej známej sa mohol dopraviť priamo na farmu a keď odchádzal, nasadol už do auta sám. Rozplakal ma... Prišiel ešte párkrát a chystá sa aj na jar!

Nemám veľa slov na tieto stretnutia... len jedno veľké ĎAKUJEM.

Lebo zažiť to, ako obyčajná prítomnosť prírody, ticho, pokoj koní a úprimný záujem o toho druhého, dokáže vracať ľuďom silu žiť, je obrovským darom.

Toto sa však mohlo udiať len preto, že kone tu mohli byť koňmi a len tam tak "byť". Mohli sa pásť, válať sa aj odísť, ak chceli... (pri dodržaní pravidiel bezpečnosti samozrejme – kone si dobre poznáme a vieme "ako na to"). Pohľad na dokonalú scenériu, rozhovor a zopár dotykov stačilo na úsmev v očiach, silu v nohách aj spomienky, ktoré hrejú aj počas zimy.

Pár iných stretnutí s chodiacimi seniormi sme absolvovali už aj predtým, ale slovami pána docenta "toto bolo niečo mimoriadne".


Nemáme v pláne rozširovať naše služby o ďalších senior pacientov (nemáme kapacity), ale radi by sme šírili osvetu o tom, ako a prečo kone pomáhajú (nielen) seniorom.


Ak sa vám naša vízia páči a radi by ste nás podporili, môžete využiť aj 2%, priame dary alebo aj platobnú bránu Darujme - viac info v záložke Darujme.

Ďakujeme.

Daniela Tejkalová

HeartMath Certified Mentor