ZAŽI KONE - STRETNI SEBA

Zážitkové a liečivé stretnutia s koňmi


Pre deti a dospelých, ktorí túžia:

 • naučiť sa niečo o koňoch, ich živote a potrebách
 • naučiť sa niečo od koní - o sebe a prírode v sebe 
 • rozvíjať sociálnu a emocionálnu inteligenciu
 • trénovať svoje fyzické zručnosti a osobnú silu

Osobný rozvoj, life koučing a liečenie pri koňoch - pre dospelých, páry, rodiny i deti

Ťahá vás to ku koňom, ale neviete prečo? Máte pocit, že vášmu životu niečo chýba? Túžite obnoviť vo svojom živote rovnováhu a zažiť pocit absolútneho prijatia a spojenia? Chcete sa naučiť lepšie komunikovať alebo obnoviť dôveru vo vzťahu? Túžite pomôcť sebe, či svojmu dieťaťu, ktoré má problém s hranicami, sebavyjadrením či s využívaním inými? 

Vyhľadajte kone. V ich blízkosti môžete opäť zažiť "seba" a načerpať potrebnú energiu. Nebojte sa nahliadnuť do tajomnej studničky v podobe úprimných konských očí a započúvajte sa do toho, čo vám kone hovoria. Môžete tak lepšie porozumieť súvislostiam vo svojom živote. Rada vám s tým pomôžem. 

Pracujem s dospelými, aj s deťmi či celými rodinami, ale aj so skupinami žien a skupinami ľudí z moderných vedomých firiem. Stretnutia momentálne prebiehajú v areáli Rozálka v Pezinku.  

Ak sa chcete vy, alebo vaše deti len tak "povoziť na koni", odporúčam skôr bicykel :-). Ten necíti vašu energiu a nepotrebuje na ňu reagovať. Ale ak vás zaujíma čo je to skutočne kôň a čo sa od neho môžete naučiť - rada vám to sprostredkujem.

Vďaka koňom sa môžete naučiť

 • lepšie komunikovať a spolupracovať aj s ľuďmi
 • získať sebadôveru aj dôveru v iných
 • byť trpezlivejší a vytrvalejší
 • chápať a rešpektovať osobné hranice a pravidlá spolužitia
 • trénovať cieľavedomosť a obnoviť rovnováhu v živote
 • spoznať svoje silné a slabé stránky a rozvíjať svoj potenciál

Kone okolo mňa sú môj Splnený sen z detstva. Ale o tom, že existuje Liečivá energia koní, som sa dozvedela až počas života s nimi. Pochopila som aj to, Prečo ženy milujú kone a čo všetko som sa od nich mohla naučiť už ako malé dievča. Žilo by sa mi oveľa ľahšie.  Viac o mne sa dočítate na mojej stránke www.danielatejkalova.sk

Daniela Tejkalová, 0918 430 500

daniela.tejkalova@gmail.com 

Ak už máte svojho koňa, ale vášmu vzťahu niečo chýba, alebo sa vám nedarí, môžeme sa na to pozrieť spoločne a uvidíte, čo ste možno doteraz nevideli.

A ak sa túžite hlavne naučiť "jazdiť", ale ste ochotní naučiť sa jazdiť dobre a nie rýchlo... odporúčam kolegov z Jazdeckej školy INGLAN


ZAŽI KONE - prvé a zážitkové stretnutia s koňmi s prvkami hipoterapie a koučingu

Stretnutia sú vhodné pre zdravé deti a dospelých, ktorí túžia po blízkosti koní, ale nie je ich hlavným cieľom naučiť sa jazdiť na koni, resp. majú zatiaľ len málo skúseností a chcú si to len "vyskúšať". Počas stretnutí sa dozviete viac o živote a potrebách koní, naučíte sa o ne starať a "rozprávať sa s nimi" tak, aby vám kone rozumeli. Veľa aktivít prebieha "zo zeme", ale vysadnú aj odvážni dospelí a deti si zacvičia na koni, kde budú mať príležitostí trénovať svoje telesné a psychické schopnosti potrebné pre život s koňmi aj v modernej spoločnosti. Po vzájomnom "zladení sa" nás čakajú aj vychádzky do prírody, kde ja vediem koňa a dieťa alebo dospelí si užíva prepojenie a pohľad z konského chrbtu. Nie je to len "vozenie sa na koni". Pri stretnutiach môžete zažiť a pochopiť liečivú energiu koní a získať aj cennú spätnú väzbu od koní či odo mňa. Môžete sa tak dozvedieť aj niečo sami o sebe či o vašich blízkych a overiť si svoje zručnosti v praxi.

 • ZAŽI KONE menšie deti 3 - 7 rokov + rodič (30-40 minút) - 20 eur alebo 15 eur v balíčku (5 stretnutí / 75 eur)
 • ZAŽI KONE dospelí a deti od 8 rokov (60 minút) - 25 eur alebo balíček 5 stretnutí / 110 eur (5 x 22 eur)
 • ZAŽI KONE v PRÍRODE - sprevádzaná vychádzka (60 minút) - 35 eur (po absolvovaní aspoň jedného individuálneho stretnutia Zaži kone)
 • ZAŽITE KONE SPOLU - dvojica, súrodenci, rodina alebo skupinka (2 - 4 osoby, 60 minút) - 30 eur

STRETNI SEBA - sebarozvoj, koučing a liečenie pri koňoch

Stretnutia sú vhodné pre dospelých, ktorí cítia "boľavé miesta" vo svojom živote a radi by ich vymenili za radosť a ľahkosť bytia. Sú určené pre tých, ktorí chcú niečo zmeniť vo svojom živote, lepšie rozumieť sami sebe a sú ochotní pozrieť sa na svoje trápenia z iného uhlu pohľadu. Okrem aktivít s koňmi uvedených vyššie (ZAŽI KONE), sa budeme viac a hlbšie venovať súvislostiam vo vašom živote, pozrieme sa na nefunkčné programy a zámery a budeme hľadať konkrétne možnosti riešenia. Kone vás budú sprevádzať svojou harmonickou energiou a spolu s nimi vám pomôžem dostať sa tam, kam práve potrebujete. Nesľubujem zázraky na počkanie, niektoré veci jednoducho potrebujú dozrieť. Ale vďaka týmto stretnutiam už verím, že kone sú naozaj "čarovné" a ľudia úžasní. Stačí si to iba dovoliť:-) 

 • STRETNI SEBA - jednotlivci / dvojica (90 - 120 minút) - 60 eur 
 • Koučingový cyklus STRETNI SEBA - TVOR SVOJ ŽIVOT - 200 eur (5 x 90 minút, po absolvovaní aspoň jedného STRETNI SEBA, kde si dohodneme témy vhodné konkrétne pre vás). Balíček obsahuje 5 stretnutí po 40 eur a obsahuje aj vychádzku do prírody Malých Karpát.

 • Kurz LEKCIE OD KONÍ - 2 - 4 osoby v skupine - 125 eur (5 x 60 minút (témy: prítomný okamžik, osobné hranice, empatia, vodcovstvo, spolupráca). Balíček obsahuje 5 stretnutí po 25 eur. Termín dohodou.

Ak váhate a neviete, či do toho ísť - so mnou a s koňmi - máte možnosť rozhodnúť sa v priebehu prvých 15 minút na našom prvom stretnutí (bez platenia).


Kone sú ako zrkadlá. Stretnutie s koňom pre mňa znamenalo stretnutie so samou sebou, so svojim stredom. Zrazu som bola zoči voči nielen mojim svetlým, ale aj tým tmavým stránkam. Cítila som sa však v absolútnom bezpečí vďaka Daniele, ktorá tento proces doprevádzala, nielen s jej coachingovými skúsenosťami, ale najmä s láskou. Bol to zážitok, z ktorého dodnes čerpám. Ďakujem!

Daniela Husárová, BratislavaChcete vedieť viac? Navštívte moju osobnú stránku:


Odkiaľ čerpám inšpirácie pre program ZAŽI KONE - STRETNI SEBA ?

 • život s mojou kobylkou Ninou, ktorá ma sprevádza od roku 2015 
 • zo života s ďalšími koňmi - počas táborov, krúžkov a rôznych stretnutí s deťmi aj dospelými, ktoré organizujem a vediem od 2015
 • práca asistenta hipoterapie (Slovenská hipoterapeutická asociácia, od roku 2017)
 • kurz Sentient Communication / Beyond Words (Sept 2019, France) s Lindou Kohanov, autorka Tao koně, S koněm mezi světy, The Power of the Herd a zakladateľka Eponaquest USA
 • základný kurz Eponaquest (lektorky Lindy Kohanov) a Medicine Horse Way (Secret of Wild Horses, St.Vincent, Mar 2018)
 • kurz Konějšivé signály koní s Rachael Draaisma (CZ, 2019) 
 • kurz Chovateľ koní (Spojená škola Ivanka pri Dunaji, 2015)
 • Horsense Leadership, Horsense Outdoor (CZ, 2015)
 • prax certifikovaného kouča (ICF, Bussiness Coaching Collage, od roku 2015)
 • 4 ročný sebarozvojový kurz Poznej svúj cíl u Zdenky Jordánovej s využitím kineziológie / svalového testu a emočných odblokov
 • rôzne ďalšie sebarozvojové kurzy a školenia venované koňom alebo ľuďom
 • a celé to začalo tréningami na Majstrovstvá Slovenska vo voltížnom jazdení v roku 1983 :-)

Chcete sa niečo spýtať alebo sa rovno objednať?


Daniela Tejkalová - 0918 430 500,  daniela.tejkalova@gmail.com prípadne vyplňte tento formulár:


Chcete niekomu urobiť radosť alebo mu pomôcť? 

Darujte zážitok 

Chcete viac info? Kliknite na Darčekové poukazy