INDIVIDUÁLKY, jeseň 2019


Zážitkové a liečivé stretnutia - s Danielou 

Horsmanship a jazdy -  s Martinom 
Hiporehabilitácia a psychomotorické hry - s Paťou 


Zážitkové a Liečivé stretnutia s Danielou

SEBAROZVOJ, KOUČING, LIEČENIE PRI KOŇOCH - pre dospelých, páry, rodiny i deti

Máte pocit, že vášmu životu niečo chýba? Alebo sa chcete len tak stretnúť s koňmi a pochopiť, prečo vás to k nim tak ťahá? Túžite obnoviť vo svojom živote rovnováhu a zažiť pocit absolútneho prijatia a spojenia? Chcete sa naučiť lepšie komunikovať alebo obnoviť dôveru vo vzťahu? Túžite pomôcť sebe, či svojmu dieťaťu, ktoré má problém s hranicami, sebavyjadrením či s využívaním inými? 

Vyhľadajte kone. V ich blízkosti môžete opäť zažiť "seba" a načerpať potrebnú energiu. Nebojte sa nahliadnuť do tajomnej studničky v podobe úprimných konských očí a započúvajte sa do toho, čo vám kone hovoria. Môžete tak lepšie porozumieť súvislostiam vo svojom živote. Rada vám s tým pomôžem. 

Pracujem s dospelými, aj s deťmi či celými rodinami, ale najčastejšie so ženami. Stretnutia prebiehajú na farme Vištuk, alebo v areáli Rozálka v Pezinku. 

Ak už máte svojho koňa, ale vášmu vzťahu niečo chýba, nebojte sa hľadať tiež. 

Pri stretnutiach s koňmi využívam osobné skúsenosti zo života aj zo života s vlastným koňom, zručnosti certifikovaného kouča (ICF) a asistenta hipoterapie (SHA), keď treba tak aj kineziológiu / svalový test (filozofia Zdenky Jordánovej) a nechávam sa inšpirovať aj prácou Lindy Kohanov a stretnutím s jej lektorkami počas základného kurzu Eponaquest (Secret of Wild Horses, St.Vincent, Mar 2018). 


ZAŽI KONE - prvé alebo zážitkové stretnutia s koňmi s hipoterapeutickým prístupom

  • deti 3 - 5 rokov (15 minút) alebo deti 6-7 rokov (30 minút) - 15 eur
  • deti 8 - 11 rokov (40 minút) - 20 eur
  • deti od 12 rokov, dospelí (60 minút) - 25 eur
  • pár, rodina alebo skupinka (2 - 4 osoby, 60 minút) - 50 eur

STRETNI SEBA - sebarozvoj, koučing, liečenie pri koňoch - jednotlivci / dvojica

  • stretnutie trvá zvyčajne 2 hodiny - 50 eur 

Kone sú môj Splnený sen a na ďalšej ceste mi pomáha Liečivá energia koní. Naučili ma veľa dôležitých vecí pre život! A vďaka nim som pochopila Prečo ženy milujú kone. Viac o mne sa dočítate na mojej stránke www.danielatejkalova.sk

Daniela Tejkalová, 0918 430 500

daniela.tejkalova@gmail.com 


Kone sú ako zrkadlá. Stretnutie s koňom pre mňa znamenalo stretnutie so samou sebou, so svojim stredom. Zrazu som bola zoči voči nielen mojim svetlým, ale aj tým tmavým stránkam. Cítila som sa však v absolútnom bezpečí vďaka Daniele, ktorá tento proces doprevádzala, nielen s jej coachingovými skúsenosťami, ale najmä s láskou. Bol to zážitok, z ktorého dodnes čerpám. Ďakujem!

Daniela Husárová, Bratislava


Chcete sa niečo spýtať alebo sa rovno objednať?

Daniela Tejkalová - 0918 430 500,  daniela.tejkalova@gmail.com prípadne vyplňte tento formulár:

Horsmanship a jazdy s Martinom

Ak sa chcete naučiť komunikovať s koňmi formou prirodzenej komunikácie (natural horsmanship) alebo naučiť sa dobre jazdiť (bez toho aby ste vadili koňovi), obráťte sa Martina. 

Martin má vyše 20 ročné skúsenosti s koňmi a prístupmi z rôznych oblastí, od klasického jazdenia po western, až po kone divokých mongolov a prístup ku koňom u pôvodných amerických indiánov. Pracoval s najlepšími českými aj zahraničnými trénermi, s rytiermi Haraldos v Nemecku a ako kaskadér na koňoch vo svetoznámych filmoch.

Deti (aj dospelí) ho milujú nielen pre jeho humor, veselé historky a znalosť koní, ale aj pre spravodlivé pravidlá, bez ktorých to u koní jednoducho nejde. 

Ak máte problém so svojim koňom, Martin vám rád poskytne individuálne hodiny nielen u nás, ale aj tam, kde práve potrebujete. Môže vás a vášho koňa naučiť spolu lepšie vychádzať alebo pokročiť ďalej. Pomôže koňom zvládať "základy slušného správania", prestať sa báť "bubákov" v jeho okolí či pokojne stáť, keď to práve potrebujete. 

Martin Bílek, +421 919 224 550   


Martin mi pomohol a neustále pomáha lepšie porozumieť koňom a tomu, čo znamená dôvera, rešpekt a prítomný okamžik v reálnom živote.

O dôvere a rešpekte. Daniela


Príprava koňa na spoluprácu, horsmanship a výuka jazdy - na farme Vištuk alebo na Rozálke v Pezinku

  • deti od 10 rokov a dospelí (60 minút) - 20 eur 

Tréning koní (od začiatku, pomoc s problémovým správaním, zlepšenie spolupráce)

  • 60 minút - s našimi koňmi - 20 eur
  • 60 minút - s vašimi koňmi - 20 eur + cestovné

Hiporehabilitácia a psychomotorické hry - s Paťou

Hiporehabilitácia 

využíva jedinečné liečebné pôsobenie kroku koňa v rehabilitačnom procese. Zameraná je predovšetkým na ovplyvnenie telesnej stránky človeka. Jej základom je zlepšovanie a udržiavanie pohybových schopností pacienta, na podklade neustáleho sa prispôsobovania pohybu koňa, posilnenie svalstva, zlepšenie chôdze a držania tela. Jej jedinečnosť spočíva v podobnosti pohybu koňa v kroku a chôdzou človeka. 

Pre koho je určená: 
- pri poruchách hybnosti: neurologické ochorenia (detská mozgová obrna, sklerosis multiplex,
- stavy po traumách, zápaloch, poruchy koordinácie rovnováhy, chôdze, sedu, aktívneho držania trupu, hlavy, pohybových stereotypov, reči, úchopu a pod.)
- ortopedické ochorenia (skoliózy, chybné držanie tela, hypermobilita a pod.)

Psychomotorické hry

Nejedná sa o klasické jazdenie ani vozenie na koníku, sú to špeciálne cvičenia na rozvíjanie či už jemnej ale aj hrubej motoriky a taktiež na rozvíjanie celkovej osobnosti.

Vhodné aj pre úplne zdravé detičky ako výborná aktivita pre ich zdravý vývin.


Vyštudovala som fyzioterapiu a venujem sa cvičeniam podporujúcich zdravý chrbát detí aj dospelých s využitím rôznych metodík. Pri každej jednej pohybovej aktivite vnímam človeka osobitne a spolu s jeho aktívnou účasťou sa snažíme dospieť k jednému cieľu: POHYBU BEZ BOLESTI. 

Spojenie prírody a pohybu či už na koni alebo bez, je to čo ma napĺňa a s čím sa chcem s Vami podeliť.

Patrícia Makýšová

Mobil: 0904 987 694

Viac informácií o priebehu stretnutí a cenách nájdete na Patinej domovskej stránke:

www.farmavistuk.sk