ZAŽI KONE - STRETNI SEBA

Zážitkové a liečivé stretnutia s koňmi

momentálne fungujeme v zimnom obmedzenom režime - pravidelné stretnutia obnovíme opäť na jar 2021


Pre deti a dospelých, ktorí túžia

 • naučiť sa niečo o koňoch, ich živote a potrebách
 • naučiť sa niečo od koní - o sebe a prírode v sebe 
 • rozvíjať sociálnu a emocionálnu inteligenciu
 • trénovať svoje fyzické zručnosti a osobnú silu

Ak sa chcete vy, alebo vaše deti len tak "povoziť na koni", odporúčame skôr bicykel :-) 

Ten necíti vašu energiu a nepotrebuje na ňu reagovať. Ale ak vás zaujíma čo je to skutočne kôň a čo sa od neho môžete naučiť - radi vám to sprostredkujeme.

ZAŽI KONE - prvé a zážitkové stretnutia s koňmi 

STRETNI SEBA  - koučingové, realaxačné a liečivé stretnutia s koňmi


Ťahá vás to ku koňom, ale neviete prečo? Máte pocit, že vášmu životu niečo chýba? Túžite obnoviť vo svojom živote rovnováhu a zažiť pocit absolútneho prijatia a spojenia? 

Vyhľadajte kone. V ich blízkosti môžete opäť zažiť "seba", uvoľniť napätie a načerpať potrebnú energiu. 

Pracujeme s koňmi, ktorí sú naši priatelia a partneri. Sú rovnocenným lektorom našich spoločných aktivít. 

Pracujeme a s dospelými, aj s deťmi či celými rodinami, ale aj so skupinami žien a skupinami ľudí z moderných vedomých firiem.  


Vďaka koňom sa môžete naučiť

 • lepšie komunikovať a spolupracovať aj s ľuďmi
 • získať sebadôveru aj dôveru v iných
 • byť trpezlivejší a vytrvalejší
 • chápať a rešpektovať osobné hranice a pravidlá spolužitia
 • trénovať cieľavedomosť a obnoviť rovnováhu v živote
 • spoznať svoje silné a slabé stránky a rozvíjať svoj potenciál

Ak už máte svojho koňa, ale vášmu vzťahu niečo chýba, alebo sa vám nedarí, môžeme sa na to pozrieť spoločne (s Danielou, s Hankou alebo s Martinom) a uvidíte, čo ste možno doteraz nevideli.

A ak sa túžite hlavne naučiť "jazdiť", ale ste ochotní naučiť sa jazdiť dobre a nie rýchlo... odporúčame kolegov z Jazdeckej školy INGLAN

AKTUÁLNE

V súčasnom období fungujeme v obmedzenom režime a väčšina našich skupinových aktivít je pozastavená. Hľadáme si vhodné miesto, kde môžeme "zapustiť korene" a naplno rozvíjať naše vízie a plány. V prípade záujmu o konkrétnu aktivitu nás prosím kontaktujte - možno máme aktuálnejšie správy:-)

ZAŽI KONE 

zážitkové stretnutia s koňmi s hipoterepeutickým prístupom

Naše stretnutia s koňmi nie sú o "vození sa na koni". Pri stretnutiach využívame skúsenosti z hipoterapie a môžete tu zažiť liečivú energiu koní a získať aj cennú spätnú väzbu od koní či od lektora. Veľkú pozornosť venujeme pocitom, postojom a prejavom klienta, pretože tomu venujú pozornosť aj kone - a  podľa toho reagujú a správajú sa. 

PRVÉ A ZÁŽITKOVÉ STRETNUTIA S KOŇMI: Stretnutia sú vhodné pre zdravé deti a dospelých, ktorí túžia po blízkosti koní, ale nie je ich hlavným cieľom naučiť sa jazdiť na koni, resp. majú zatiaľ len málo skúseností a chcú si to len "vyskúšať", dotknúť sa sveta koní a zacítiť ich čaro.

Počas pravidelných stretnutí (HIPOAKTIVITY v balíčku) sa deti alebo dospelí dozvedia trochu viacej o živote a potrebách koní, naučia sa o ne starať a "rozprávať sa s nimi" tak, aby im kone rozumeli. Veľa aktivít prebieha "zo zeme", ale vysadnú aj odvážni dospelí a deti si zacvičia na koni, kde budú mať príležitostí trénovať svoje telesné a psychické schopnosti potrebné pre život s koňmi aj medzi ľuďmi. 

Po vzájomnom "zladení sa" je možné využiť možnosť vychádzok v prírode, kde lektor vedie koňa a dieťa alebo dospelí si užíva vzájomné prepojenie aj pohľad z konského chrbtu. 

Stretnutím ZAŽI KONE sprevádza člen / lektor OZ Čarovné kone. V prípade menších detí (3-6 rokov) býva súčasťou tímu aj asistent/člen OZ, ktorý vedie koňa, tak aby sa druhý lektor mohol plne venovať dieťaťu.

 • ZAŽI KONE menšie deti 3 - 7 rokov (30-40 minút) - 25 eur (alebo balíček 5 x 20 eur)
 • ZAŽI KONE deti od 8 rokov alebo dospelí (60 minút) - 30 eur (alebo balíček 5 x 25 eur)
 • ZAŽITE KONE SPOLU - súrodenci, rodina, dvojica  (2 - 3 osoby, 60 minút) - 35 eur
 • ZAŽI KONE v PRÍRODE - sprevádzaná vychádzka (60 minút) - 35 eur (po absolvovaní aspoň jedného individuálneho stretnutia Zaži kone)
 • ZAŽI KONE - POUKAZ - 35 eur (darčekový poukaz na ľubovolné stretnutie v hodnote 30 eur, 5 eur tvorí DAR pre Občianske združenie Čarovné kone)

Máte túžbu pomáhať? Darujte zážitok svojim blízkym - a nám 5 eur na rozvoj vízie OZ Čarovné kone. 

STRETNI SEBA 

Relax, sebarozvoj, koučing alebo liečenie s koňmi 

Stretnutia STRETNI SEBA sú vhodné pre dospelých, ktorí chcú niečo zmeniť vo svojom živote, lepšie rozumieť sami sebe a sú ochotní pozrieť sa na svoj život z iného uhlu pohľadu. Okrem aktivít s koňmi uvedených vyššie (ZAŽI KONE), sa budeme viac a hlbšie venovať SÚVISLOSTIAM vo vašom živote, pozrieme sa na nefunkčné programy a zámery a budeme hľadať konkrétne možnosti riešenia. 

Sebarozvojovým programom STRETNI SEBA sprevádza koučka a hlavná autorka knihy Čarovné kone Daniela Tejkalová.

Kone vás budú sprevádzať svojou harmonickou energiou a spolu s nimi vám pomôžem dostať sa tam, kam práve potrebujete. Nesľubujem zázraky na počkanie, niektoré veci jednoducho potrebujú dozrieť. Ale vďaka týmto stretnutiam už verím, že kone sú naozaj čarovné a ľudia úžasní. Stačí si to iba dovoliť:-) 

 • STRETNI SEBA - jednotlivci (120 minút) - 60 eur 
 • STRETNITE SA SPOLU - stretnutia pre dvojice/páry - pre väčšie porozumenie a podporu dôvery v partnerstve, v rodine, v tíme - 80 eur / 120 minút
 • Sebarozvojový cyklus STRETNI SEBA - TVOR SVOJ ŽIVOT - 200 eur (5 x 90 minút, po absolvovaní aspoň jedného STRETNI SEBA, kde si dohodneme témy vhodné konkrétne pre vás). Balíček obsahuje 5 stretnutí po 40 eur.

 • Kurz LEKCIE OD KONÍ - 2 - 4 osoby v skupine - 125 eur (5 x 75 minút (témy: prítomný okamžik, osobné hranice, empatia, vodcovstvo, spolupráca). Balíček obsahuje 5 stretnutí po 25 eur. Termín dohodou.

Kone sú ako zrkadlá. Stretnutie s koňom pre mňa znamenalo stretnutie so samou sebou, so svojim stredom. Zrazu som bola zoči voči nielen mojim svetlým, ale aj tým tmavým stránkam. Cítila som sa však v absolútnom bezpečí vďaka Daniele, ktorá tento proces doprevádzala, nielen s jej coachingovými skúsenosťami, ale najmä s láskou. Bol to zážitok, z ktorého dodnes čerpám. Ďakujem!

Daniela Husárová, Bratislava

Chcete to zažiť?